Malarstwo

Inspirację do swoich obrazów artystka czerpie z otaczającej ją rzeczywistości oraz ludzi, których spotyka na swej drodze. Maluje zarówno portrety, akty, pejzaże, jak i sceny rodzajowe oraz abstrakcje. Jej pracownię można przyrównać do laboratorium – wciąż odkrywa nowe środki, nie boi się wyjść poza ustalone ramy.

Natura

Inspiracją do stworzenia obrazów była fascynacja przyrodą oraz miłość do zwierząt. Płótno stało się polem do eksperymentów w zakresie szukania barw oraz technik oddających dynamizm świata natury. Prace emanują pozytywną energią – pojawiający się na nich często tygrys jest metaforą siły, spokoju oraz bezpieczeństwa.

 

Kobiecość

Istotną część twórczości artystki stanowią portrety kobiet – znajomych oraz córek. Chcąc jak najwierniej oddać bardzo zróżnicowane temperamenty autorka stosuje szeroką gamę środków, często rezygnując z pędzla na rzecz szpachli bądź papieru. Dominują czyste, ekspresyjne kolory, równie silne jak modelki będące inspiracją do stworzenia tej serii. Owa niezwykle emocjonalna przygoda zaowocowała cyklem wystaw w rodzinnym mieście autorki.

Widoki

Seria obrazów powstałych w wyniku podróży artystki – zarówno przeszłych jak i przyszłych. Część dzieł jest zapisem przeżytych chwil oraz wspomnień, zaś do niektórych miejsc możemy zabłądzić wyłącznie w myślach. Autorka chętnie sięga po jasne barwy. W pracach dominuje pogodny nastrój oraz atmosfera niczym niezakłóconego spokoju.

 

Unikatowy obraz może stać się duszą pomieszczenia, ożywić przestrzeń lub wzbogacić  dom o przykuwający uwagę element. Jeżeli chcesz czerpać codzienną radość z obcowania ze sztuką skontaktuj się ze mną. Razem stworzymy coś niepowtarzalnego.

 

Katarzyna Słowicka